česká tradice...
Úvod
Sušárny
Řezivo
Zámečnická výroba
Fotogalerie
Kontakt

Poloautomatická regulace

Poloautomatická regulace PR-1 je schopná řídit pouze jednu komoru. Sušení probíhá podle ručně zadaných parametrů (tzn. teplota, relativní vlhkost, rychlost proudění vzduchu). Parametry pro jednotlivé druhy dřevin jsou odečítány z tabulek pro sušení.
Navolené prostředí v sušárně udržuje regulace zcela automaticky (tzn. zadanou teplotu, relativní vlhkost a rychlost proudění vzduchu). Poloautomatickou regulaci PR-1 lze umístit na kterýkoliv bok nebo zadní stěnu sušárny. Výhodou poloautomatické regulace je zejména snadná obsluha, nízká pořizovací cena a plně automatické udržování navoleného prostředí v komoře.
Regulace PR-1 byla zmodernizována a doplněna o tzv. "metodu pulzního nastřikování vlhčící vody", čímž dochází k úspoře nastřikované vody a hlavně k úspoře dodávané tepelné energie. Další novinkou je možnost za příplatek dokoupit tzv. "černou skříňku", kde se ukládají údaje o průběhu sušení. Výhodou je možnost zpětné kontroly průběhu sušení a tím i kontroly kvality sušeného řeziva. Údaje, na základě kterých je sušící proces v komoře regulován, jsou získávány ze čtyř vlhkostních sond řeziva umístěných v hráni (na přání je možné dodat zařízení na snímání vlhkosti ve dřevě za pomocí až dvanácti sond), teploty vzduchu a jeho relativní vlhkosti.
Teplota a relativní vlhkost vzduchu je v sušárnách fy. KovoS snímána pomocí elektronického čidla tzv. "čidla relativní vlhkosti". Čidlo je mnohem přesnější a citlivější na změny prostředí v komoře než dříve používaný psychrometr. Tím také dochází k úspoře dodávané tepelné energie.
Zpět
Hospedagem de sites Jungle Networks