česká tradice...
Úvod
Sušárny
Řezivo
Zámečnická výroba
Fotogalerie
Kontakt

Technický popis sušáren typu SL

Teplovzdušné sušárny typu SL jsou konstruovány jako jednohráňové, neprůjezdné sušící komory. Jsou určeny především do menších a středních provozů a jejich maximální objem je 3,2 až 10,8 m³. Vnější rozměry sušárny jsou: délka 4,6 až 7,6 m, výška 2,2m až 2,7m a šířka 2,2 m. Řezivo je zaváženo čelně na zavážecím kolejovém vozíku. Velikost vozíku je od 3 do 6 metrů a je možné na něj naložit hrání řeziva o rozměru: délka 3,2 až 6,2 m, šířka 1,2 m a výška 1,8m až 2,3m. Objemová kapacita řeziva v sušárně typu SL je podle tloušťky a tvaru prken od 3,2 do 10,8 m³.
Komory jsou celohliníkové, tvořené z hliníkových izolačních panelů s deklarovanou hodnotou součinitele tepelné vodivosti 0,030 W/m•K. Komora je maximálně parotěsná proti úniku vlhkosti díky speciálnímu silikonovému těsnění.
V zadní části sušící komory je umístěn energetický blok, ve kterém jsou instalovány vyhřívací bimetalický (Al) výměník, vzduchotechnika automatického odvětrávání komor, tryska vlhčení a axiální ventilátory. Právě díky dvěma ventilátorům je zajištěno vhodné nucené horizontální proudění, které výrazně podporuje plynulé a především rovnoměrné sušení řeziva.
Sušení probíhá při teplotách od 50 do 70 °C. Na zadní stěně komory jsou vývody do připojovacího panelu a to jednak napojení topné vody a studené vody pro vlhčení, tak i propojení měřících a regulačních prvků a také vnitřních el. rozvodů (3x400V). Sušárny typu SL je nutno připojit na zdroj topné vody o teplotě max. 90 °C a výkonu 20 až 45 kW. Na místo určení jsou dodávány jako kompletně smontovaný celek s elektrorevizí.
Zpět
Hospedagem de sites Jungle Networks